Blog

Metaverse nedir, Metaverse deneyimi nasıldır

british metaverse kampüs
Dil Öğrenimi İlköğretim İngilizcesi Metaverse ve Dil eğitimleri Yapay Zeka ve Eğitim

Metaverse nedir, Metaverse deneyimi nasıldır

Metaverse;  internet 3.0 olarak özetlenen ve en yalın anlatımıyla 3 boyutlu internette için kullanılan isimdir. Metaverse gözlükleriyle internete bağlanıldığında şimdiye kadar alışmış olduğumuz 2 boyut yerine 3 boyut ile yeni bir gerçekliğe bağlanılmış oluyoruz.

Yani TV ekranı, bilgisayar veya cep telefon ekranlarına baktığımızda ekranda uzunluk ve genişlik olarak 2 boyut görürüz. Metaverse gözlüğüyle bağlandığımızda buna derinlik boyutuda eşlik eder. Dolayısıyla metaverse bağlıyken ekran seyreden olmaktan çıkıp, bağlanmış olunan evrenin içine girmiş oluyoruz. Bağlı olduğumuz evrende gerçek dünyadaki gibi aşağı, yukarı, sağa, sola ve arkamıza dönüp baktığımızda, gerçek dünyadaki gibi görmemiz gereken herşeyi görebiliyoruz. Gerekli cihazlara sahip isek onlara dokunup, doğunduğumuz şeylerle etkileşime geçebiliyoruz.

İnsanlık tarihinin belki de en sıra dışı deneyimlerinden biri olacağı kaçınılmaz gözüküyor. Çünkü sanal ve arttırılmış bir gerçeklik ortamında yeni bir gerçeklik oluşturulmuş durumda, hem de bizim gerçek dediğimiz gerçekliklerin tartışılması bile olası olabilir.

British Istitute, Dil Eğitimlerini ve konuşma etkinleri için BritishCAFE evreninde dil eğitimlerine ve Cafe hizmetleri vermeye başladı. Özel müşterine sunmuş olduğu bu hizmet ile hem gerçek metaverse deneyimleme hem de eğitim sektöründe bir ilke imza atan ilk ve tek kurumdur.

Türkiye’de metaverse eğitim veren ilk Türk şirketi olmanın gururunu duymaktadır.

Düşünceni buraya bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir