İngilizce Dil Eğitimleri 2

Küresel Öğrenme ve Öğretim için Lider Platform

Yarın bizim "Büyüdüğümde" Ruh Günü!

İngilizce Dil Eğitimleri

British Institute,

Uluslararası saygınlığa ve geçerliliğe sahip  Discovery ,  Oxford ve Cambridge üniversitelerinin dil eğitim sisteminin esası olmuştur. Bu sisteme göre İngilizce ; Başlangıç, Başlangıç, Orta Öncesi, Orta ve Üst-orta olmak üzere 5 temel seviye ve sonrasında TOEFL, “Business Class” “Sektörel İş İngilizcesi” gibi özel programlardan oluşan yapıda eğitim verilmektedir.
Gramer ağırlıklı başlangıç seviyelerinde en iyi Türk karakterleri, konuşma ağırlıklı gelişmiş özellikleri ise ana dili İngilizce olan yabancı oyuncuların görevlerini yapmaktadır. Eğitimde, dinleme – anlama – konuşma – okuma – yazma – dilbilgisi ve görsel görsel faaliyetler bir bütünlük kapsamında verilmektedir.
Genel İngilizce eğitimlerinde seviye 90’ı tamamlanmaktadır. Her 4 üniteden sonra yapılan quizlerle sınıflanır ve eksikleri belirlenip, eksikler ek veya kademeli derslerle tamamlanır. Bu sayede seviyenin sonuna kadar eksiksiz gelinmiş olur. Buna bir üst seviyeye geçemeyen oranlarının devamsızlığına rağmen %10’dan fazla değil, aynı seviye ücretsiz verilir.

 

Seviyeler (Kurlar) 

Verimli bir İngilizce eğitimi, uygun sınıflarda seviyelendirmek mümkündür. British Institute’un   ayrıntılı bir seviye sınavının ardından kendilerine en uygun sınıflara yerleştirilirler. Amerika ve İngiltere`nin ciddi dil okullarında olduğu gibi, okulumuzda da toplam 5 aşamadan oluşan Eğitim Sistemi uygulanmaktadır. Beş seviyeyi gösterenler, TOEFL derslerine devam edebilirler.
Onun seviyesi 90’dan oluşur. Seviye boyunca her bölümün sonunda sınav yapılır.

 

British Institute , başarısız olmaları durumunda, devamsızlık %10`u vermeden ve verdiklerini eksiksiz olarak uygulamış olan “ücretsiz eğitim hakkı” verir.

 

Öğretmen kadrosunun tamamı diplomalı ve yabancı ve Türk oyunculardan oluşur. Öğretmenlerin özgeçmişleri ayrıntılarıyla incelenir ve araştırılır. Ayrıca her bölümdeki eğitim bölümlerinden ve yaygınten sorumlu eğitim müdürleri bulunur. Sadece bir dil okulunun başarılı olması için yeterli değildir. Aynı zamanda Türk personelinin de seçilmiş olması gerekir. Öğrencilerin tüm istek ve sorunları ile bire bir ilgilenilir. Çünkü bizim için en değerli referans mezunları olandır.

 

A1 Seviyesi (Başlangıç)

Hazırlık eğitimini tamamlamak isteyen öğrenciler Öğretmen eşliğinde gramer, dinleme, kelime bilgisi ve okuma çalışmaları yaparlar.
Kur sonunda: Öğrenciler basit konular üzerinde yabancılarla konuşabilir, paragraflar yazabilir, kolay konu başlıklarını okuyup anlayabilirler.
Karşılık gelen İngilizce bilgi seviyesi :
IELTS 2-3  ;
TOEFL IBT 0-8 

 

A2 Seviyesi  ( Temel )

Temel düzeyinin gerekli içeriğini tamamlayabilen ve İngilizce`yi belli bir seviyede konuşabilen öğrenciler içindir.
Kur sonunda: Öğrenciler günlük konuşmalarda yabancılarla kolaylıkla iletişim kurabilir, karmaşık cümleler kurup anlamlı paragraflar içeren yazılar yazabilirler.
Karşılık gelen İngilizce bilgi seviyesi : 
– IELTS 3-4
– TOEFL IBT 9-18
– TOEIC 200-250

 

B1 Seviyesi  ( Orta Öncesi )

Ön-orta düzeyinin gerekli içeriğini tamamlayabilen ve İngilizce`yi belli sınırda akıcı ve bilinçli konuşabilen öğrenciler içindir.
Kur Sonunda: Öğrenciler birçok farklı konu üzerinde yabancılarla uzun konuşmalar yapabilir, karmaşık cümleler kullanarak yazılar yazabilir, okuduğunu kolaylıkla anlayabilirler.
Karşılık gelen İngilizce bilgi seviyesi :
– IELTS : 4-5
– TOEFL IBT 19-40
– TOEIC 375-500
– FCE, C Derecesi

 

B2 Seviyesi  (Üst Orta)
Orta düzeyin gerekli içeriğini tamamlayabilen ve İngilizce`yi belli seviyede akıcı ve bilinçli konuşabilen öğrenciler içindir.
Kur Sonunda: Öğrenciler birçok farklı konu üzerinde yabancılarla uzun konuşmalar yapabilir, uzun anlamlı cümleler kurabilir, orijinal kitapları okuyup anlayabilirler.
Karşılık gelen İngilizce bilgi seviyesi : 

– IELTS: 5-6.5
– TOEFL IBT 41-64
TOEIC 560-625

 

C1 Seviyesi  (İleri)
Üst-orta düzeyinin gerekli içeriğini tamamlayabilen ve İngilizce`yi iyi derecede kullanabilen öğrenciler içindir.
Kur Sonunda: Öğrenciler yabancılarla her konu üzerinde konuşabilir, tartışabilirler. İletişimde problem yaşamazlar.
Karşılık gelen İngilizce bilgi seviyesi : 

– IELTS : 6.5-7
– TOEFL IBT 65-100
– TOEIC 690 +
– CAE

Başarı Garantisi

British Institute;  öğrencilerine kur bitirme sınavlarında başarısız olmaları durumunda ihtiyaçları kadar olan ders saatini hiçbir ek ücret almadan tekrar etme şansı verir. (Bu durumun geçerli olabilmesi için öğrencinin devamsızlığının %10’u aşmaması ve ev ödevlerini eksiksiz tamamlamış olması gerekmektedir.)

 

Seviye Tespit Sınavı

İlk defa başvuran veya kayıtlı olup uzun süre ara veren öğrencilerin verimli bir eğitim almalarını ve seviyelerine uygun sınıflara yerleştirilmelerini sağlamak amacıyla Seviye Tespit Sınavı uygulanır. Gramer (dilbilgisi), reading (okuma) ağırlıklı kolaydan zora doğru sıralanmış, 68 çoktan seçmeli sorudan oluşur.  Son değerlendirmeyi yapmak amacıyla maksimum 10 dakika süren Speaking Test (konuşma) sınavları uygulanır.
Seviye süreleri, programların yoğunluğuna bağlı olarak 1,5 ile 6 ay arasında değişir. Bu sistemde bir seviye 106 saat sürer. Hafta içi sabah, hafta içi öğlen (Ekonomik Program), hafta içi akşam, hafta sonu sabah ve hafta sonu öğleden sonra olmak üzere 14 farklı program uygulaması mevcuttur. Ders kitapları dil okulumuz tarafından öğrencilere sınıf açılımında ücretsiz olarak verilir. Öğrencilerimiz bir üst kura geçebilmek ve eğitimlerindeki başarılarını değerlendirmek amacıyla her bölüm sonunda toplam 3 sınava girerler. Hedeflenen başarı ortalaması % 70`tir. Bunun için öğrencinin derse katılımı, devam durumu ve konu testlerinden aldığı notlar etkili olur.

 

Seviye

Ders Saati

Seviye

CEFR

Sınavlar

A1

90

Beginner

A1

 

A2

90

Elementary

A2

ARELS

B1

90

Pre-Intermediate

B1

KET

B2

90

Intermediate

B2

PET,ÜDS

C1

90

Upper-Intermediate

C1

TUS, KPDS, FCE

 

 

Academik

 

TOEFL, CAE, CPE, IELTS

İngilizce “Konuşmayı” Öğrenin!

 

British Institute,
dil öğretiminde yaygın olarak uygulanan, öğretmen merkezli ezbere dayalı klasik sınıf sisteminde, dersi hazırlayan, takdim eden, kuralları anlatan ve öğrencilerin dil bilgisi, kelime, telaffuz ve benzeri hatalarını düzelten, derste zamanın çoğunu alan kişinin öğretmen olduğunu, öğrencinin yeterince pratik imkânı bulamadığını, dil hakkında verilen bilgileri ezberleme durumunda kaldığını önvarsaymaktadır.

Buna karşılık British Institute ‘un ise bütünüyle öğrenci merkezli olduğunu; öğrencinin multimedya ortamında yanlış yapma endişesine kapılmadan ve kendi temposunda görerek, işiterek, okuyarak, çeşitli alıştırmalarla sürekli pratik yaparak dili bir alışkanlık-beceri haline getirdiğini belirtmektedir. British Institute’de öğrenci, öğretmen yönlendirmesi ve desteğinde öğrendiklerini pekiştirir, konuşulanları rahatlıkla anlar, tereddütsüz konuşur.

Dünya dil otoriteleri, klasik sistemde olduğu gibi dil bilgisi kurallarını değil “dili konuşmayı” öğrenebilmek için kişilerin, kendilerini hazır hissettiği ve istediği zamanlarda ders yapmaları, öğretmenlerin değil kendilerinin aktif olduğu bir sistemde eğitim görmeleri gerektiğini kabul ederler.

Dilbilimciler dil bilmenin bir  beceri  olduğunu, öğretmenin dil hakkında bilgi verebileceğini ama dili öğretmede tek başına yeterli olabileceğini belirtmiştir. Kişinin  ‘dil  becerisi’  edinebilmesi için diğer becerilerde olduğu kadar yeterince  pratik  yapmayı vurgulamışlardır. Kısacası öğretmen ve mutlaka pratik bir ortam gerekmektedir. Müzik için enstrüman, basketbol için saha, izleyebilmek için havuz, pilotluk için ortamın ortamı gibi. Dil için multimedya aynı anlamı taşır.

 

İngiliz Enstitüsü   eğitim modülü; aynı zamanda aktiftir çünkü her zaman farklı sorular ve durumlarla ve karakterlerle karşılaşılmaktadır. Zaman zaman şarkılar ve oyunların oynana bilir ve bunun tamamı yabancı dil eğitim kapsamı içindedir.

10000

KAYITLI ÖĞRENCİLER

0

KURS

0

ÜLKE

İnsanlar
BritishHakkında Diyor

İstediği Zaman, İstediğin Yer ve İstediğin Eğitim Modelinde sunan tek elden çözüm platformu. İnsanlar British'i seviyor çünkü İstedikleri Eğitime buradan kolaylıkla ulaşabiliyorlar.

testimonial-avatar-01
Dil Okulundan aldığım İngilizce eğitimi sayesinde çalışanlarımın gelişimini çok net gözlemledim.
Oliver Beddows
/ Designer, Manchester
testimonial-avatar-02
I don't have the time or money for a college education. My goal is to become a freelance web developer, and thanks to EduMall, I'm really close.
Madley Pondor
/ Reporter, San Diego
testimonial-avatar-03
I don't have the time or money for a college education. My goal is to become a freelance web developer, and thanks to EduMall, I'm really close.
Mina Hollace
/ Reporter, London
testimonial-avatar-04
I don't have the time or money for a college education. My goal is to become a freelance web developer, and thanks to EduMall, I'm really close.
Luvic Dubble
/ Designer, Manchester

Neyi Öğreneceksin
İşortakları İle?

Global İş Ortaklarımız ve Hizmet Alan Kurumsal Müşterilerimize tüm içtenlikle teşekkürler

Bizimle çalışan Takım arkadaşlar

Tom Sanders

President & CEO

Tom Sanders

Chief People Officer

Tom Sanders

Lead Developer

Dollie Horton

Project manager

Tom Sanders

Designer

Tom Sanders

Marketing

Tom Sanders

Financial Services

Tom Sanders

Copyrighter