fbpx

Eğitimlerimiz CEFR (Common European Framework of Reference for Languages)

British Institute’ de Avrupa Birliği Yabancı Dil Öğretim Sistemleri çerçevesine uygun olarak yürütülmektedir.

Almanca Kursu eğitimlerimizde de İngilizce eğitimlerimizde olduğu gibi toplam 5 seviye bulunmaktadır. Her seviyede toplam 90 saat eğitim yapılmakta ve bir ders süresi 45 dakikadan oluşmaktadır.

British Institute’de Almanca Eğitimi programımız, Hafta içi derslerimizde, Akşam 19.00-21.45  saatleri arasında Pazartesi, Çarşamba veya Salı, Perşembe günleri eğitim-öğretim yapılmaktadır. Hafta sonu derslerini ise Sabah 10.00 -13.45  veya Akşam 18.00-20.45 saatleri arasındadır.

Dil eğitiminde yılların verdiği tecrübemiz ve alanında uzman eğitmenlerimiz ile sizlere 8-12 kişilik özel sınıflarda hizmet veriyoruz. Normal ve Yoğun Seçenekli programlarda “Türk ve Yabancı Eğitmenlerle” eğitim verilmektedir.

Almanca Kursu eğitimlerimizde “Themen Aktuel” kitaplarını kullanmaktayız. Bu kitaplar interaktif eğitim CD’si ile birlikte gelmektedir. Böylece öğrencilerimiz ders dışı zamanlarda bilgisayar ortamında kullanabileceği bol miktarda uygulamaya kavuşmaktadır. Birinci seviyede (Grundstufe-1) ve ikinci seviyede (Grundstufe-2) “Themen Aktuell”  kitapları destekleme amacıyla kullanmaktayız.

Öğrencilerimiz, ücretsiz seviye tespit sınavı uygulaması ile kendilerine en uygun sınıflara yerleştirilirler. Eğitim boyunca öğrencilerimize öğrenme garantili eğitim metodu kapsamında seviye değerlendirme sınavları uygulanarak başarıları test edilir.

Eksik konuları olan öğrencilerimizin eksikleri, uzman öğretmenlerimiz tarafından tespit edilerek birebir özel telafi dersleri ile tamamlanarak eğitimlerine geride kalmadan devam etmeleri sağlanır. Sorumluluklarını yerine getirdiği halde başarılı olamayan öğrencilerimize, özel telafi derslerinin yeterli olmadığı durumlarda başarılı olamadıkları seviye ücretsiz bir şekilde tekrardan verilir. Öğrenme garantisi kapsamında sorumluluklarını yerine getirdiği halde başarısız olan öğrencimiz bulunmamaktadır.

Almanya Aile Birleşimi

British Institute, Aile Birleşimi olarak da bilinen A1 Sertifika Sınavı’na yönelik sınıflarımızda “Schritte Plus” kitaplarını kullanmakta ve bu sınava yönelik tüm becerileri öğrencilerimize kazandırmaktayız. Sınav öncesi uyguladığımız deneme sınavları ile öğrencilerimizin sınava en iyi şekilde hazırlanmasını sağlamaktayız. Eğitim süresince Almanca eğitiminin yanında Almanya’daki sosyal ve kültürel hayatla ilgili bilgileri de aktarmakta ve öğrencilerimizi Almanya’daki hayata şimdiden hazırlamaktayız.

A1 Sertifika Sınavı ve vize işlemleriyle ilgili rehberlik ve desteğimiz sayesinde öğrencilerimiz işlemlerini kolayca yapabilmektedir. Almanca eğitimindeki iddiamızı öğrencilerimizin Aile Birleşimi sınavlarındaki yüksek başarı ortalaması ispatlamaktadır.

A1 Sınav Süresi

Sınav ofisimizde sizin için hazırlanmış sınav odasında gerçekleştirilmektir. 2 saat 5 dakika süren sınavın sonucu ise ortalama 3 hafta içerisinde açıklanmaktadır.

Özel Ders

 

Kurumumuza gelen öğrencilerimiz sınıf ortamında dil eğitimini alabilecekleri gibi Özel olarak alanlarında profesyonele öğretmenlerle bire bir özel derslerde alma imkanlarına sahip olmaktadırlar. Bu dersler öğrencimizin seviyesine bağlı olarak alacağı en az ve en fazla ders saati olarak belirlenmektedir. Öğrencilerimizin seviyelerini belirlemek için yine seviye belirleme testlerine öğrencilerimiz tabi tutulmaktadır.

Ayrıca dil öğrenmede bilinen en büyük zorluklardan birisi olan kelime bilgisinin öğrenilmesi konusunda olarak öğrenciyi, ezber mantığına sürüklemeden tamamen okuyarak, yazarak, dinleyerek kelimelerin öğrenilmesi sağlanacaktır. Böylece öğrenci kelimenin hangi anlama geldiğini ve nerede-nasıl kullanıldığını okuyarak ve yazarak öğrenecektir.

WWi International

İngilizce İngilizce Eğitiminde ‘İletişimsel Metod’ ve ‘Kişiye Özel’ eğitim sistemi ile dünyanın en büyük İngilizce dil modülü haline gelen British Institute, pek çok ülkede her yıl yüzbinleri aşan öğrencisine İngilizce’yi kolayca öğrenme ve konuşabilme imkanı sunmaktadır. British Institute; Oxford University Press, Longman, Prentice Hall, BBC ve Stanford University gibi eğitim kurumları ile Apple, IBM, SONY, and NEC gibi teknoloji firmalarının katkısı ile alanında uzman eğitimciler, bilgisayar programcıları ve sanatçılardan oluşan yaklaş.. Devamını Oku.

Kursiyer Yorumları

WWI | Kurumumuzdan Fotoğraflar

Kurumsal Referanslarımız