TESOL Sertifikası 2

TESOL Sertifikası

Uluslararası tanınırlığı ve geçerliliği olan bu program, Türkiye’nin en güvenilir TESOL eğitim merkezi olan BRİTİSH İNSTİTUTE tarafından organize edilir ve 10 modüle karşılık gelen ders içeriğinden oluşur.

Katılımcıların yerine getirmeleri gereken görevler, alanlarında uzman danışman eğitmenler tarafından sürekli olarak takip edilir ve program süresince düzenli olarak değerlendirilir.

Programı başarıyla tamamlayan katılımcılar biri eğitimlerini diğeri de öğretmenlik uygulamalarını belgeleyen iki sertifika almaya hak kazanırlar. Yalnızca Türkiye’de değil, anadili İngilizce olmayan tüm ülkelerde öğretmenlik yapma fırsatı sunan TESOL sertifikası öğretmenlik kariyerinde fark yaratmak isteyen öğretmenler için büyük önem taşır.

TESOL belgeli kişiler Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı tüm kolejlerde, dil kurslarında, özel öğretim kurslarında ve anaokullarında ‘’USTA ÖĞRETİCİ’’ olarak görev almaktadır.

Ayrıca yüzlerce Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı kreşler ve çocuk kulüpleri bulunmaktadır. Her biri, branş dersi adı altında İngilizce eğitimini saatlik yada tam zamanlı olarak gerçekleştirmektedir. Bu şartlar altında İngilizce bölümü mezunu olmayan, üniversiteyi bitirmiş birçok kişiye iş fırsatı sunulabilmektedir.

B2 seviyesine sahip herkes kurumumuzca yapılacak seviye tespit sınavına katılarak TESOL eğitimlerine başlayabilir.

Bu sertifika ile hem Türkiye’ de hem de tüm dünyada ana dili İngilizce olmayan herkese yasal olarak İngilizce öğretebilirsiniz!

Program sonunda alacağız sertifika ile Türkiye’deki tüm özel okullarda ve dil kurslarında Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı

atamanız İngilizce Usta Öğretici olarak yapılır ve çalışabilirsiniz.

Uluslararası İngilizce Öğretmeni Olmak İster misiniz ?

Diğer Dilleri Konuşanlara İngilizce Öğretimi (TESOL) Sertifikası, uluslararası iş piyasasında giderek daha fazla aranan bir sertifika haline gelmektedir. İngilizce öğretmenlerine olan talep sürekli artarken, TESOL Sertifikasına sahip olmak bir fırsatlar dünyasının kapılarını açabilir.
TESOL Sertifikası, 1990’ların başından bu yana İkinci veya Diğer Dil Olarak İngilizce öğretimi (TESOL) için bir gerekliliktir. Böyle bir sertifikaya duyulan ihtiyaç, nitelikli öğretmenlerin etkili dil eğitimi sağlamak için gerekli olduğunun kabul edilmesinden doğmuştur. O zamandan bu yana TESOL Sertifika Programı, öğretim ve öğrenimde mükemmelliğin uluslararası düzeyde tanınan bir ölçütü haline gelmiştir.
Bu programın süresi 150 saatlik Online eğitim olmakla birlikte, dilbilimin temelleri, müfredat geliştirme, ders planlama, ölçme ve değerlendirme ve sınıf yönetimi/öğretme stratejileri konularında temel bilgiler sağlamaktadır. Kurslara ek olarak, program katılımcıları genellikle stajyerler aracılığıyla pratik deneyime erişebilirler veya gönüllü fırsatları.
TESOL Sertifika Programı nitelikli bir ESL öğretmeni olma yolunda önemli bir adımdır ve öğretme ve öğrenmede uluslararası kabul görmüş bir mükemmellik ölçütü haline gelmiştir.
TESOL sertifikası, İngilizce öğretmenlerinin işverenler tarafından kabul edilmesi için önemli bir belgedir. Çünkü sertifika sahibi öğretmenler, dil eğitimi konusunda daha donanımlı ve kaliteli bir eğitim verme kapasitesine sahip olurlar. İngilizce öğretmenleri, bu sertifikaya sahip olarak yurt dışında da iş veya gönüllü eğitim imkânlarına sahip olabilirler.
İngilizce Öğretmeni olsanız da, bu sertifika eğitmenlik yetkinliğinizin uluslararası kurumlarca onaylanması ve hak ettiğiniz prestiji kazanmanıza, aranan bir eğitmen olmanız ve dolayısıyla ekonomik olarak emeğinizin tam karşılığını almanıza öngörülerinizin ötesinde destek sağlayacaktır.
TESOL sertifikası programı, sınıf içi uygulamalarını ve öğretim tekniklerini de kapsamaktadır. Bu sertifika, İngilizce öğrenme sürecini daha anlaşılır kılmak, öğrenciye daha verimli eğitim vermek ve İngilizce öğretirken başarılı olmaya yönelik beceriler edinmek isteyenlere yardımcı olmaktadır.
TESOL sertifikası, günümüzde İngilizce öğretmenliği yapmak isteyenlerin iş hayatlarında başarılı olabilmeleri için gereklidir. Bu sertifikayı elinde bulunduran öğretmenler, öğrencilere daha kaliteli ve donanımlı bir eğitim vermekte, dolayısıyla işverenler tarafından da tercih edilmektedir.
Size bir TESOL sertifika eğitim programı sunan herhangi bir kurumun uygun şekilde akredite edildiğinden emin olmak önemlidir.
TESOL Sertifikası, American Council on the Teaching of Foreign Languages (ACTFL), Teachers of English to Speakers of Other Languages (TESOL International Association) ve çeşitli ulusal TESOL kuruluşları dahil olmak üzere çeşitli kuruluşlar tarafından akredite edilmiş ve onaylanmıştır.
TESOL Sertifikası ülkemizde MEB tarafından ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı kreş ve gündüz bakımevlerinde ya da çocuk kulüpleri tarafından kabul edilmektedir.

TESOL Sertifikasının MEB atamaları için yeni yönetmenlikteki şartları;

-Kişinin seviyesinin minimum B2 düzeyi olması
-Kişinin minimum Lise mezunu olması şartları
-Kişinin TESOL eğitimi tamamlandıktan sonra TESOL Genel Merkez ve Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte gerçekleştirdiğimiz eşdeğerlik sınavına giriş şartları değişmemiştir.
Program sonunda ekstra TESOL Sertifikasının Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı özel kurumlarda geçerli olabilmesi için Bakanlık eşdeğerlik sertifikası ile birlikte aşağıda bulunan sınav puanlarını da almaları gerekmektedir.
KPDS, ÜDS, YDS, e-YDS sınavları için (CPE) minimum 80 puan (alınan puan 5 yıl geçerlidir)
KPDS, ÜDS, YDS, e-YDS sınavları için (CAE) minimum 70 puan (alınan puan 5 yıl geçerlidir)
TOEFL iBT minimum 84 puan (alınan puan 2 yıl geçerlidir)
PTE Akademik minimum 71 puan (alınan puan 2 yıl geçerlidir)
NOT: IELTS sınav puanı hiçbir şekilde kabul görmemektedir..

TESOL Sertifikası alan kişiler Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı kreş ve gündüz bakımevlerinde ya da çocuk kulüplerinde çalışacaklarsa sadece İngiltere’den gelen TESOL Sertifikaları ile görev alabilirler. Bu kişilerin bakanlık eşdeğerlik sertifikasına ya da dil sınavlarına girmelerine gerek yoktur.

TESOL sertifikası nasıl alınır?

Dünya çapında bir meslek sahibi olabilmenin kapısını aralayan TESOL sertifikası için bu kursu veren kurumlara başvurmalı, kursu başarı ile tamamlayarak iyi bir puan almalısınız. Puanlama A1, A2, B1, B2 ve C geçer puan olup bu kursu online veren kurumlar da bulunmaktadır. Özellikle yurt dışında İngilizce öğretmenliği yapmak isteyenler iyi bir eğitim kurumu seçmeli ve kaliteli bir dil eğitimi almalıdır.

TESOL başvuru şartları

TESOL sertifikası almak için üniversite mezunu olmaya gerek yok. Fakat yurt dışında İngilizce öğretmenliği yapmayı düşünüyorsanız üniversite mezunu olanlar ilk tercihler arasında yer alacaktır. Yurt içinde özel kurumlarda yine üniversite mezunu olma şartı aranmaz fakat ilk etapta üniversite mezunları tercih edilir.

Online TESOL kursu

Çevrim içi TESOL kurslarına katılanlar ana dili İngilizce olan öğretmenlerden alacakları eğitimle bu belgeye sahip olabilir. Ders saatlerini kişi kendisi belirler. Müfredata uygun verilen derslerle kişiye gerekli İngilizce eğitimi verilir ve kurs sonunda sınav yapılmaz. Her bir aşama sürekli değerlendirildiğinden kurs sonunda kişinin başarısı puanlandırılır.

TESOL sertifikasının avantajları

Tüm dünyada kabul görmüş bir sertifika olarak eğitim mezunu olmasanız da İngilizce öğretmenliği yapmanızı sağlayacak bir belgedir. Yurt içinde MEB’na bağlı özel okul, anaokulu, dil kursları, üniversite ve dershanelerde İngilizce öğretmenliği yapabilir, kariyerinize bu doğrultuda yön verebilirsiniz.

TESOL sertifikası almak için kurs süresi ne kadar

Birkaç ay veya 1-2 yıl gibi değişen kurs süreleri ile bu belgeye sahip olabilirsiniz. Eğitimi veren kurumdan kuruma TESOL kurs süreleri ve fiyatları değişmektedir. Yurt içi ve yurt dışında geçerli bir belge olan TESOL sertifikası ile sizin de bir mesleğiniz olabilir.

İngilizce TESOL kursuna gitmeden önce İngilizce bilginizi geliştirmek ve aldığınız eğitimle kısa sürede TESOL sertifikası almak istiyorsanız BRİTİSH İNSTİTUTE ile İngilizcenizi geliştirebilirsiniz…

 

Dikkat ! Birçok ülkede, akredite olmayan bir çok organizasyon ve okul TESOL/TEFL kursları sunmaktadır. Lütfen dikkat ediniz.

Kendinize yatırım yaparken lütfen dikkatli olunuz ve akreditasyonu (güvenilir ve yetkili) olmayan bir kursa kayıt yaptırmayınız.

SIKÇA SORULAN SORULAR

TESOL, TEFL, TESL, TEAL,ELT Arasındaki Fark Nedir?

Aslında temel olarak hepsi aynıdır. Hepsi İngilizce konuşmayan kişilere İngilizce öğretilmesi işi ile ilgili terimlerdir. Bu kısaltmalar arasındaki temel fark, öğretilme işinin yapıldığı ülkedir. TESOL (Teaching English to Speakers of Second or Other Languages) ve TEFL (Teaching English as a Foreign Language) İngilizce konuşmayan ülkelerde İngilizce öğretiminin standart terimleridir. TESL (Teaching English as a Second Language) ve TEAL (Teaching English as an Additional Language) İngilizce konuşulan ülkelerde, göçmenlere ve mülteci topluluklara İngilizce öğretme işinin standart terimleridir. TEFL ve TESL kısaltmaları daha çok Avrupa’da kullanılırken, TESOL ve TEAL Kuzey Amerika’da daha yaygın bir biçimde kullanılmaktadır.

Neden diğerlerini değil de ONLINE TESOL Türkiye’yi tercih etmeliyim?

Eğer yurtdışında İngilizce öğretmenliği yapmak istiyorsanız, seçmeniz gereken program budur. Gene bu program ile alacağınız sertifika, Türkiye’deki tüm özel okullarda ve özel dil kurslarında geçerlidir ve M.E.B’ dan atamanız yapılabilmektedir. INTESOL, kursun başarılı bir şekilde bitirilmesi sonucunda, dünyanın en büyük TEFL organizasyonu British Council ve saygın bir kuruluş olan College of Teachers tarafından tanınan akredite bir sertifika sunar. INTESOL Türkiye’nin eğitmenleri TEFL öğretimi konusunda deneyimlidirler. Öğretmen adaylarına gerçek öğrenciler üzerinde pratik saatleri sağlanır. Kursa katılan herkese kişisel bir dikkat ve özen gösterilir.

TESOL Sertifikası olmadan iş bulabilir miyim?

Bazı ülkelerde sertifikanız olmadan iş bulmanız mümkün olmasına rağmen, artık işverenler sertfika görme taleplerinin yanı sıra bu sertifikaların da saygın kuruluşlar tarafından akredite olmasını istemektedir. Genellikle sertifikasız çalışanlar, sertfikalı çalışanlara göre ortalamanın altında bir ücretle çalıştırılırlar.

ONLINE TESOL uluslararası geçerliliği olan bir sertifika mı verecek?

TESOL, BEDAF tarafından akredite bir kuruluştur. Bu yüzden her katılımcı kursunu başarı ile tamamladığı takdirde, “BEDAF Certificate in TESOL” belgesi alır.

Kursa katılabilmek için üniversite mezunu mu olmak gerekiyor?

Böyle bir gereklilik olmamasında karşın, eğer yurtdışında çalışacaksanız üniversite mezunu (Lisans) olmanız tercih sebebidir. Bununla birlikte, ülkenizdeki üçüncü seviye eğitim düzeyini tamamlamış olmanız gerekmektedir. Bu kurs sizi doğru şekilde İngilizce öğretmek üzere hazırlayacaktır, ancak rekabetçi piyasaya bakarak söyleyebiliriz ki, lisans diplomasına sahip olmanız size öncelik kazandıracaktır.

Çalışmayı planladığım ülkenin dilini bilmem gerekli mi?

Hayır. TESOL programı öğretmenleri evrensel olarak kabul edilmiş olan “Communicative Approach” ile eğitilirler. Bu yaklaşım ile bütün dil düzeyleri için sınıflarda öğretim yapılırken İngilizce konuşulacaktır.

Bu kursa katılabilmem için ana dilimin İngilizce mi olması gerekiyor?

Hayır. İkinci dili İngilizce ya da yabancı dili İngilizce olan tüm katılımcılar, kursa katılabilmek için tüm dil becerilerinde yeterlilik göstermelidirler. Bazı okullar öğretmenlerin ana dilinin İngilizce olmasını istemektedir, ancak bu hepsi için geçerli değildir.

Daha önceden bir öğretmenlik deneyimine sahip olmam gerekiyor mu?

Hayır. TESOL, her bir kursiyerine gerçek öğrencilere ders vermek için birçok kez şans verecektir. Böylelikle eğitim boyunca gerçek öğrencilere İngilizce öğreterek deneyim kazanmış olacaksınız.

Gramer bilgisine sahip olmam gerekiyor mu?

Kurs, gramer konusundaki eksiklerinizi tamamlayacak bir müfredata sahiptir. Kurs öncesi ödevlerinizden birisi de size sağlanan gramer kitaplarını okumak olacaktır. Kurs sırasında gramerle ilgili birçok öğretim oturumları sunulacaktır.

Çalıştığım ülkede vize almama ya da çalışma iznine ihtiyacım olacak mı?

TESOL, çalışmayı planladığınız ülkenin konsolosluğu ya da elçiliğinden bu bilgileri kontrol etmeniz konusunda size rehberlik eder. www.embassyworld.com web sitesi referans bilgiler için tavsiye edilir.

Kurs sırasında ne kadar çalışmamız gerekecek?

Alacağınız kursun yoğunluğunu siz belirleyeceksiniz. Online bir eğitim alacağınız için istediğiniz günlerde ve saatlerde bir gruba ve bir öğretmene bağlı kalmadan istediğiniz hızda eğitiminizi bitirebileceksiniz.

Bu kurstaki eğitmenler kimler olacaktır?

Göreceğiniz kurs yabancı danışman öğretmenlerle desteklenecektir. Bu ekip, öğretim oturumları, gözlemleme ve sizin öğretme pratiklerinizden sorumludur. Eğitmenlerin tamamı öğretmen yetiştirme konusunda donanımlı ve deneyimli olmalarının yanı sıra hepsi diploma sahibidir.

Kurs süresinde ve sonunda nasıl değerlendirileceğim?

Kursun teorik kısımları, modüllerden oluşmaktadır ve her bir modülle ilgili geri bildirim yorumları ve notlandırma yapılacaktır. Verilen modüller için yazılı bir sınav yoktur, değerlendirme modüller üzerinde “sürekli değerlendirme” metodu ile yapılacaktır. Aynı sistem öğretmen pratikleri için de geçerlidir. Kurs sonunda, başarılı adaylar sertifikaları üzerinde aşağıda belirtildiği şekilde derecelendirilecektir :

  • A1 – Distinction ( Üstünlük, Şeref )
  • A2 – Excellent ( Mükemmel )
  • B1 – Very good ( Çok İyi )
  • B2 – Good ( İyi )
  • C – Pass ( Geçer)

TESOL (Teaching English to Speakers of Other Languages)

TESOL (Teaching English to speakers of Other languages) with international validity, certificate that allows you to teach English in Turkey and anywhere in the world. In our country, the Ministry of National Education is recognized by the Ministry of National Education of the people holding this certificate; Primary schools, secondary schools, language schools, colleges, private schools are appointed. In addition, TESOL certificate holders, private educational institutions; can also work in private schools, classrooms, foreign language courses, private kindergartens and study centers. It is also an advantage for those who want to work as an English teacher at private universities.

To obtain TESOL Certificate: It is sufficient that your English is at least B1 level and you have at least a Front Linens Diploma regardless of departmental differences.

The duration of the training is 150 hours, ranging from 2 months to 6 months (depending on the intensity of the training).

 

TESOL is an important internationally recognized certificate. With this certificate you will have the opportunity to work as an English teacher in any country in the world. This certificate, which stands for Teaching English to Speakers of Other languages, indicates that you can study English anywhere in the world. In other words, you can continue your career as an English teacher in many countries with different languages. TESOL is a certificate recognized by the Ministry of National Education in our country. Persons holding this certificate can be assigned to language schools by the Ministry of National Education. It is also possible to assign TESOL certificate to colleges and private schools. The ones who have TESOL certificate are seen by the Ministry of National Education as an expert instructor.

Please fill the form for detailed information about TESOL CERTIFICATE.

 

Attention ! In many countries, many non-accredited organizations and schools offer TESOL / TEFL courses. Please be carefull.

Please be careful when investing in yourself and do not register for a course that is not accredited (reliable and competent).

 

FREQUENTLY ASKED QUESTIONS

•  Where can  peoeple whit TESOL certificate Work  ?

Those who have TESOL certificate have job opportunities in many different fields. First of all, people with this certificate can easily work in language schools in all countries which native language is English. There is also the possibility to work in countries which native language is not English. In these countries, there are opportunities to work in different institutions as an English teacher. You can have this certificate to work as an English teacher abroad and you can continue your work abroad. TESOL is also a working document for those who want to study English in universities. By having this certificate, you can have a large number of jobs both in many countries and in our country.

• Who Can Have TESOL Certificate?

There are some things you need to get a TESOL certificate. If you want to have this document first, you must have a B1 level of English. So you need to be able to speak English fluently. Those who do not speak English cannot easily have this document. However, you must also have at least two years of associate degree. If you meet these two requirements, you can participate in TESOL programs and have this certificate.

• I have TESOL certificate. Can I apply for a work permit with this certificate?

TESOL certificate ensures that those who wish to provide English education have a work permit in both our country and in other countries. At the same time, you do not have to graduate from departments or courses such as interpreting and teaching English to get this certificate. Thus, the TESOL certificate stands out as a very advantageous and functional document.

• Where can I get TESOL Certificate?

TESOL certificate can only be obtained from the institutions which have accreditation conformity acceptance. If you receive a non-accredited case, the certificate is invalid. The British Institute is an accredited institution.

• How Long Do TESOL Certificate Programs Last?

The duration of TESOL programs may vary. These programs may be in the form of associate degree, bachelor’s degree, master’s degree or 150 hours of training modules in accredited educational institutions.

• How long does it take to complete TESOL Certificate Programs?

Although the training period is 150 hours, if you are determined and practice studies and assignments; it is possible to complete 3 or 4 weeks of training and hard working. Subsequent assignments After the review of the UK accredited institution, you are entitled to receive the certificate.

• Are training and assignments difficult?

No, you will not be forced if your level of English is B1 or higher. Our guidance counselors, as the British Institute already help you.

• Do you provide internship opportunities?

Yes, we are preparing training programs for all our students to do internship for private and group lessons. There is no extra fee for the internship.

• How do I get my TESOL Certificate?

After the completion of the training and assignments, you will complete the training. After the training, the certificate prepared for you is approved from the UK and will be forwarded to our educational institution. In our institution, the signed certificate will be delivered to you.

• Do you provide employment?

When starting or after the training process, you can include a guarantee of work in the training package and find work as an English teacher by our institution. But it is limited to periodic and limited quotas.